Staffing Structure 2022


Principal:                                                  

Jo Money 

 

Assistant Principal:                                        Welfare Staff:                                      

Lisa Iapozzuto                                                  Nicole Kendall – Primary Welfare Officer     Lucy Costa - Chaplain

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Education Support Staff:                                                                                 

Donna Plant – Business Manager

Kerry Looi – Office Assistant                 

                                                                                                

Integration Aides

Mariam Taleb                            Shonel Weaver

Robyn Graham                          Karen Widdison

Mary Nicolaou                           Melissa Gavalakis

 

                                                                                          

The Learning Specialist for the Junior Learning Community is Samantha Patti.

Samantha works with the teachers in both Foundation and Years 1/2

The Foundation teachers are Stephanie Zilic (Team Leader) Feeona Stenton, Alex Chambers

The 1/2 teachers are Oliver De Ionno (Team Leader), Crystal Giarrusso, Jasmine Abboud, Sev Suitela and Kelly Bougas

 

 

The Learning Specialist for the SLC is Margaret Mullen.

Margaret works with the teachers in both 3/4 and 5/6.

The 3/4 teachers are Erin McCourt (Team Leader), Elle Avery (Student Voice Leader) Karli Mcintosh and Thomas Cullen.

The 5/6 teachers are Lisa Cardamone (Team Leader), Jess Gioskos and Beth O'Neill.

 

 

The Specialist Teachers are:                                                        Ancillary staff

Visual Arts - Jacqui Coleman                                                          LOTE (Auslan) -             Lauren Stancliffe

Performing Arts – Athanasios Lichoudaris                                        Library Technician -        Melissa Gavalakis

Physical Education - Cameron Milich                                               IT Technician -               Nic Brady

EAL - Paola Farfaglia                                          

STEM (Science, Technology, Engineering and Maths) – Matthew Trovato

Tutoring/Intervention - Paola Farfaglia, Kirstin Cheney                               

 

Kindergarten Teacher:  Michelle Ives